2020 YKS sonuçlarına göre Üniversitemize yerleşen yeni öğrencilerin 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılı Ders Kayıtları ile ara sınıfların Kayıt yenileme işlemleri 28 Eylül 2020 (08:30) – 04 Ekim 2020 (23:59) tarihleri arasında yapılacaktır.


Öğrencilerimiz ders kayıtlarını internet üzerinden Öğrenci Bilgi Sistemlerine (OBS) erişerek (http://obs.aku.edu.tr/oibs/ogrenci) yapacaklardır.


2020-2021 Güz yarıyılı ders kayıtları ve kayıt yenileme işlemleri müfredat bazlı olarak gerçekleştirilecektir. Müfredat bazlı ders kayıt sisteminde dersler, öğrencilerimizin tabi olduğu müfredata göre sınıf bazlı olarak gösterilmektedir. Öğrencilerimiz Afyon Kocatepe Üniversitesi Önlisans ve Lisans Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği‘nin ilgili hükümleri gereği, bulunduğu sınıfa göre öncelikle alt yarıyıllardan başarısız olduğu ve hiç alamadığı derslere kayıt olarak AGNO’su 1.75’in altında ise 30 AKTS, üzerinde ise en fazla 45 AKTS’ye kadar ders kayıtlarını yapabileceklerdir.


Öğrencilerimizin ders kayıtlarını yapmadan önce müfredat tabanlı ders kayıt sistemine ait eğitim videosunu en az bir kere izlemeleri gereklidir.


İnternet ortamında ders kaydını tamamlayan öğrencilerimizin ders kayıtlarını kesinleştirmeleri gerekmektedir. Ders kaydı kesinleştirilen öğrencilerin danışman onayları 05.10.2020 Pazartesi mesai bitimine kadar danışmanları tarafından yapılacaktır. Öğrencilerin kayıt yenileme tarihlerinde ayrıca gelmelerine gerek yoktur.


Ders kayıtlarını tamamladığı halde sorun olan öğrenciler, 05-07 Ekim 2020 tarihleri arasında Danışmanları ile iletişime geçerek düzeltme yapabileceklerdir.


Müfredatlarında ya da alttan “Alandışı Seçmeli Ders” i olanlar kayıt ekranlarında yer alan, alan dışı ders havuzundan bir tane ders seçebileceklerdir. Derslerin kontenjanı 50 ile sınırlıdır.


05.10.2020 Pazartesi günü itibari ile 2020-2021 Güz yarıyılı dersleri başlayacak ve dersler zamanında yürütülecektir.


Kayıt Yenileme Tarihlerinde Ders Kaydı Yapmayan/Yapamayan Öğrenciler:

04.10.2020 Pazar gününden sonra ders kayıt kesinlikle yapılmayacaktır. Bu tarihten sonra kayıt yenileme ancak mazeretlerini belgelemeleri kaydı ile “Birim Yönetim Kurulu”nun mazeretini uygun görmesi halinde gerçekleştirilebilecektir.


MÜFREDATINDA ALANDIŞI DERS (ALN901 Alandışı Seçmeli Ders) BULUNAN ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE !!!


*** Müfredat tabanlı ders kayıt sistemine ait eğitim videosunu izlemek için tıklayınız


ÇOCUK GELİŞİMİ BÖLÜMÜ DERS KAYDI İÇİN TIKLAYINIZ.

SOSYAL HİZMET BÖLÜMÜ DERS KAYDI İÇİN TIKLAYINIZ

22 Eylül 2020, Salı 798 kez görüntülendi